۱۰ سوال مهم خریداران درباره دستگاه میوه خشک کن های گروه صنعتی هواکروز

adminadmin
17 فوریه, 2021
2 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

امتیاز شما

این روزها میوه خشک یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌ها برای پذیرایی در جشن‌ها و مهمانی‌هاست و همچنین به دلیل استفاده زیاد سبزیجات خشک در غذاهای ایرانی، تقاضا برای خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن بسیار افزایش یافته است. اگر شما هم قصد تاسیس کارگاه میوه خشک کنی خانگی یا راه اندازی خط تولید میوه و سبزیجات خشک را دارید ما در آکادمی ویترین نت، ۱۰ مورد از سوالات مهم خریداران درباره دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی، که از ماشین آلات آماده سازی محصول است را برای شما آماده کردیم.

گفتنی است که عموما دستگاه ميوه خشك كني در کنار دستگاه‌های شست و شو و دستگاه اسلایسر و دستگاه‌های بسته بندی (مانند شیرینگ، ماشین آلات پرکن و تاریخ‌زن و … )؛ خط تولید میوه خشک کن کامل را تشکیل میدهد و می‌توانید با کمک نکات خرید میوه خشک کن و راهنمای خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید.

۱-ظرفیت دستگاه ميوه خشك كن چقدر است؟

میتوان گفت تقریبا اولین سوالی که هر خریدار میپرسد، درباره ظرفیت دستگاه است و اينكه دستگاه ميوه خشك كن مورد نظر تا چند کیلوگرم میوه را خشک می‌کند. به دلیل اینکه میزان تولید، ظرفیت و مکان کارگاه یا کارخانه‌ها با یکدیگر متفاوت است، دستگاه های خشک کن میوه و سبزی نیز در ظرفیت‌های مختلف تولید می‌شوند که دستگاه خشک کن کابینی برای تولید با ظرفیت پایین و کارگاه‌های کوچک کاربرد دارد. ظرفیت این خشک کن‌ها از ۱۵ کیلوگرم شروع میشود. ظرفیت‌های دیگر این دستگاه خشک کن ۳۰، ۴۰، ۱۰۰، ۲۰۰، ۳۰۰ و ۴۵۰ کیلوگرم است. این دستگاه بهترین انتخاب برای راه اندازی کسب و کار خانگی با دستگاه میوه خشک کن است.
منظور از ظرفیت دستگاه میوه خشک کن، ظرفیت ورودی محصول است، برای مثال اگر ظرفیت یک دستگاه خشک کن میوه ۳۰ کیلوگرم است، یعنی در هر نوبت استفاده از دستگاه می‌توان ۳۰ کیلوگرم میوه خشک کرد.

۲-دستگاه خشک کن چه نوع سوختی مصرف می‌کند؟

به دلیل اهمیت هزینه‌ها و شرایط محیطی کارگاه، سوخت مصرفی دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی بسیار مهم است، دستگاه های سبزی و ميوه خشك كن در ۳ نوع برقی، گازی و گازوئیلی در بین تجهیزات صنایع غذایی موجود است.

۳-جنس بدنه دستگاه خشك كن ميوه و سبزیجات چیست؟

جنس بدنه دستگاه سبزی و ميوه خشك كن صنعتی گالوانیزه رنگ الکترواستاتیک کارخانه‌ای است و بنا به درخواست مشتری میتوان دستگاه خشك كن ميوه را به صورت تمام استیل ساخت.

۴-سینی دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات از چه جنسی ساخته می‌شود؟

جنس سینی دستگاه خشك كن ميوه صنعتی نیز گالوانیزه رنگ الکترواستاتیک کارخانه‌ای است و برای زیبا و شکیل شدن محصولات سینی‌ها به صورت مشبک ساخته می شوند و یک لایه پلی اتیلن نسوز روی سینی‌ها کشیده می‌شود که محصول به داخل دستگاه ریزش نکند. اگر محصولی که قرار است خشک شود لواشک باشد سینی‌ها یک دست ساخته می‌شوند و سینی‌های مشبک برای این محصول قابل استفاده نیست.

۵-دستگاه سبزی و ميوه خشك كن صنعتي در چه ابعادی ساخته می‌شود؟

ابعاد دستگاه‌های سبزی و میوه خشک کن صنعتی بنا به ظرفیتشان متفاوت است، مثلا ابعاد دستگاه خشک کن میوه مینی تک کابین که ظرفیت ورودی آن ۴۰ کیلوگرم است، ۱۴۰*۷۲*۱۳۵ سانتی متر است.دستگاه های خشك كن ميوه تک کابین، دو کابین، سه کابین و سه کابین پلاس که در ظرفیت های ۱۰۰، ۲۰۰، ۳۰۰ و ۴۵۰ کیلوگرم موجود هستند، ارتفاع و عرضشان یکسان است ولی طول دستگاه‌ها باهم متفاوت است. ارتفاع این دستگاه‌های خشک کن ۲۳۰ سانتی‌متر و عرض آنها ۱۰۲ سانتی‌متر است.

۶-عایق حرارتی دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی از چه نوعی است؟

عایق‌های حرارتی دستگاه‌های خشك كن ميوه XPS است.

۷-چه محصولاتی را می‌توان با دستگاه خشك كن ميوه و سبزیجات خشک کرد؟

هر نوع محصول و ماده ای که آبدار و مرطوب باشد را می‌توان با این دستگاه خشک کرد مانند انواع میوه، سبزیجات، غذای حیوانات، آجیل و … نحوه کار انواع دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی تقریبا یکسان است ولی در ظرفیت‌های مختلف ممکن است تفاوت‌های جزئی داشته باشند.

۸-میزان خروجی دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات چقدر است؟

به طور معمول هر ۱۰ کیلوگرم ورودی به دستگاه، ۱ کیلوگرم محصول خروجی را به همراه دارد. به عنوان مثال اگر میخواهیم روزانه ۱۰۰ کیلوگرم میوه خشک تولید کنیم باید در ابتدا به فکر تامین اولیه ۱۰۰۰ کیلوگرم روزانه آن نوع میوه باشیم.

۹-میزان مصرف سوخت و مصرف برق میوه خشک کن چقدر است؟

برق مصرفی دستگاه خشک کن میوه برقی به صورت تک فاز و گاز مصرفی آن گاز شهری است. به صرفه ترین دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی به ترتیب دستگاه خشک کن گازی، گازوئیلی و برقی است.

۱۰-نحوه آموزش و نصب و راه اندازی دستگاه ميوه خشك كن چگونه است؟

به طور معمول نحوه خشک کردن محصولات و کار با دستگاه توسط تولیدکننده به اپراتوهای دستگاه میوه خشک کنی آموزش داده می‌شود. نصب و راه اندازی دستگاه نیز به طور رایگان برای خریدار آموزش داده می شود.

2 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.