مدت زمان خشک شدن محصولات مختلف در دستگاه خشک کن حرارتی

adminadmin
24 ژوئن, 2024
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
dehydrator

امتیاز شما

اگر شما هم صاحب دستگاه خشک کن میوه هستید یا در فکر خرید این دستگاه به منظور مصرف خانگی یا صنعتی هستید،ممکن این سوال برای شما پیش بیاید که هر محصول به چه مدت زمانی برای خشک شدن نیاز دارد، و مدت زمان خشک شدن محصولات مختلف در میوه خشک کن هواکروز چه مقدار است.پس برای پاسخ به این پرسش در این مقاله همراه ما باشید.

 

دستگاه خشک کن میوه چیست و چگونه کار میکند؟

دستگاه خشک کن میوه هواکروز یک دستگاه با تکنولوژی پیشرفته می باشد که به شما کمک میکند محصولات خود را در با کیفیت بالا وسرعت و با حفظ عمده مواد مغذی آن خشک کنید.دستگاه خشک کن میوه در ابعاد و کاربرد های متفاوتی استفاده می شود و هر مدل از دستگاه ها دارای ظرفیت ورودی متفاوتی برای مصرف خانگی یا صنعتی هستند.دستگاه های خشک کن میوه در انواع مختلف دیگری نیز وجود دارند که شناخته شده ترین آنها دستگاه های خشک کن حرارتی و فریزدرایر ها(دستگاه خشک کن  انجمادی) هستند.دستگاه های خشک کن حرارتی با استفاده از گرما و همچنین جریان هوا محصولات مختلف را خشک میکند.دستگاه خشک کن حرارتی هواکروز که مجهز به تکنولوژی پیشرفته تابلو برق هوشمند می باشد،به صورت خودکار و هوشمند مدت زمان خشک شدن محصولات مختلف را ارزیابی، و تنها با وصل کلید روشن و خاموش کل فرایند خشک شدن را انجام میدهد.در این مقاله به مدت زمان خشک شدن محصولات مختلف و عوامل موثر در این امر در خشک کن های حرارتی می پردازیم.

dehydrator

عوامل موثر درمدت زمان خشک شدن محصولات در خشک کن های حرارتی

همانطور که بیان شد،عوامل متفاوتی در مدت زمان خشک شدن محصولات تاثیر دارند که در این بخش به بررسی این عوامل می پردازیم.

قطر برش: محصولات با قطر برش های متفاوتی تولید می شوند و طبیعتا هر چه قطر برش و حجم محصول بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری برای خروج رطوبت از محصول و خشک شدن آن وجود دارد.

دمای دستگاه: هر چه دستگاه در دمای بالاتری کار کند محصولات در زمان کمتری خشک میشوند که البته در برخی محصولات افزایش دما باعث کاهش کیفیت محصول می شود و هر محصول دستور العمل مخصوص به خود را برای خشک شدن نیاز دارد. در این راستا مجموعه هواکروز پکیج جامع و کاملی به نام شاه کلید تهیه کرده است که شامل آموزش های خشک کردن انواع میوه و سبزی می باشد و شما میتوانید در بستر همین سایت پکیج شاه کلید را تهیه نمایید.

حجم ورودی سینی ها: به طبع هر چه در سینی های دستگاه بیش از ظرفیت سینی محصول قرار داده شود، دستگاه خشک کن به زمان بیشتری برای خشک کردن محصولات با حجم ورودی های بالا نیاز دارد.و در صورت رعایت نکردن میزان حجم ورودی، دستگاه در دراز مدت دچار آسیب می شود.

میزان رطوبت اولیه محصول:هر محصول با توجه به میزان رطوبت اولیه خود به مدت زمان متفاوتی برای خشک شدن نیاز دارد.مثلا محصولاتی مانند پرتقال و هلو به زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارند.

تهویه هوای دستگاه:دستگاه خشک کن میوه حرارتی در صورت استفاده از تهویه مناسب و جریان هوا اصولی تاثیر به سزایی در مدت زمان خشک شدن محصول دارد.

قند موجود در محصولات:محصولاتی مانند موز که میزان قند بالایی دارند به مدت زمان بسیار زیادی برای خشک شدن نیاز دارند و محصولاتی مانند توت و خرما با توجه به میزان قند بسیار بالا به سختی خشک میشوند.

  •  
  •  
apple

مثالی از خشک شدن محصولات متفاوت در دستگاه خشک کن حرارتی به طور میانگین

  • سیب خشک: برای تهیه سیب خشک، برش‌های نازک سیب در دستگاه خشک کن حرارتی قرار می‌گیرند. مدت زمان خشک شدن سیب‌ها معمولاً بین 6 تا 8 ساعت است.
  • موز خشک: موزها به دلیل محتوای قند بالا و رطوبت نسبتاً زیاد، نیاز به زمان بیشتری دارند. معمولاً خشک کردن موزها بین 8 تا 12 ساعت طول می‌کشد.
  • گوجه‌فرنگی خشک: گوجه‌فرنگی‌ها باید به خوبی خشک شوند تا از کپک زدن جلوگیری شود. زمان خشک شدن گوجه‌فرنگی‌ها حدود 10 تا 14 ساعت است.
  • انگور خشک (کشمش): خشک کردن انگورها تا کشمش حدود 12 تا 16 ساعت طول می‌کشد.
  • گوشت خشک (بیف جرکی): برای تهیه گوشت خشک، برش‌های نازک گوشت در دستگاه قرار می‌گیرند و به مدت 10 تا 12 ساعت خشک می‌شوند.
meat

سخن آخر

دارندگان دستگاه های خشک کن حرارتی با چالش های متفاوتی برای تولید میوه خشک مواجه هستند و در صورت انتخاب دستگاه با کیفیت و متناسب با نوع کاربرد آن و همچنین دریافت آموزش های مناسب میتوانند بهترین محصولات را چه برای مصرف خانگی و چه برای رقابت در بازار تولید نمایند.گروه صنعتی هواکروز با تولید انواع دستگاه های خشک کن میوه حرارتی در ابعاد و کاربرد های متفاوت، طیف وسیعی از انتخاب های مختلف را پیش روی مشتریان خود قرار می دهد.شما نیز میتوانید جهت دریافت مشاوره کسب و کار خود و دریافت مشاوره خرید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید تا راهنمایی های مناسب را در یافت نمایید.ممنون که در این مقاله همراه ما بودید.

 

ارتباط با ما:

09156400074

09157673465

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.