میوه خشک فریزدرایر چیست؟همه چیز در مورد میوه خشک انجمادی

adminadmin
4 می, 2024
2 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
freeze dried fruit

امتیاز شما

میوه خشک فریزدرایر چیست؟

میوه خشک فریزدرایر میوه ای است که با دستگاه فریزدرایر و با روش فریز کردن میوه ها بدست می آید.مجموعه هواکروز انواع دستگاه فریزدرایر با حجم ورودی های مختلف را تولید میکند. در این فرایند پیچیده، میوه ها در شرایط کاهش دما،کاهش فشار و افزایش دما در مرحله های مختلف قرار میگیرند تا در نهایت میوه خشک فریزدرایر تولید شود.در این فرایند تقریبا تمام آب میوه ها تبخیر میشود و خروجی محصول میوه ای با ظاهر میوه ی تازه اما بافت ترد و چیپسی است.

این روش جدید که ماندگاری میوه ها  را تا سالها افزایش میدهد، همچنین باعث حفظ مواد مغذی میوه، کیفیت ظاهری و رنگ و بوی آن میشود.

straw berry

میوه فریزدرایر چگونه تولید میشود؟

میوه ی فریزدرایر پس از خرد شدن و قرار گرفتن در شرایط فریزر،بدون افزودن هیچ ماده افزودنی داخل دستگاه فریزدرایر قرار میگیرد و از اینجا کار فریزدرایر شروع میشود. دستگاه فریزدرایر هواکروز با کاهش دمای محیط داخلی و وکیوم (کاهش فشار داخل دستگاه) باعث میشود تا آب داخل محصول مستقیما از جامد به گاز تبدیل شود و در این فرایند آب به حالت مایع تبدیل نشود.در این  شرایط عمر میوه 25 تا 30 سال افزایش می یابد و میوه های فریزدرایر را بدون نگه داری در شرایط دمایی خاص و فقط با بسته بندی مناسب میتوان سالها نگه داری نمود.از میوه های فریزدرایر در بخش های مختلفی میتوان استفاده نمود.مثلا داخل محصولات پختنی وکافی شاپی، مصرف به صورت چیپس میوه، داخل دسر ها و کیک ها و یا به صورت پودر میوه داخل نوشیدنی ها یا برای تزیین استفاده میشود .

دستگاه فریزدرایر در مقایسه با دستگاه خشک کن حرارتی

هر دو دستگاه با تلاش برای حفظ مواد مغذی، آب داخل محصول را حذف میکنند.با حذف رطوبت داخل میوه عمر میوه ها تا حد زیادی افزایش می یابد.گرچه هر دو روش برای تولید میوه خشک عالی عمل میکنند، اما فرایند تولید و خروجی نهایی محصولات دو دستگاه متفاوت است.

دستگاه فریزدرایر با کاهش دما به زیر صفر و شرایط خلا تقریبا تمام رطوبت میوه ها را خارج میکند.این روش باعث حفظ شکل ظاهری میوه می شود و بافت و مواد مغذی آن بهتر حفظ میشود.بافت میوه خشک فریزدرایر ترد و پفکی است درحالی که میوه خشک معمولی بافت انعطاف پذیری دارد و حالت پاستیلی پیدا می کند.

بافت پاستیلی میوه خشک های حرارتی به این علت است که تقریبا یک سوم رطوبت میوه در داخل بافت آن باقی می ماند و به همین علت عمر کمتری نسبت به محصولات فریزدرایر دارد. و همین علت میوه خشک حرارتی طعم شیرین تری نسبت به میوه معمولی و فریزدرایر دارد.

کاربرد میوه خشک فریزدرایر_موارد استفاده میوه خشک پفکی

از میوه خشک فریزدرایر به صورت مستقیم به عنوان چیپس خوراکی،یا در ترکیب با خوراکی های دیگر مثل کیک ها، دسر ها، داخل غلات صبحانه، داخل ماست یا بستنی استفاده کرد.همچنین به صورت پودر در انواع اسموتی ها و نوشیدنی ها و تزیین کیک و دسر میتوان استفاده کرد.

از کجا میوه خشک فریزدرایر تهیه کنیم؟

شما میتوانید انواع میوه های فریزدرایر شده و سایر محصولات فریزدرایر مثل بستنی ها را در سایز ها و وزن های متفاوت از سایت مجموعه هواکروز به راحتی سفارش دهید یا با تماس با شماره تلفن 09398400011 سفارش خود را ثبت نمایید.

چگونه از میوه خشک فریزدرایر نگه داری کنیم؟

میوه خشک فریزدرایر باید در بسته بندی مناسب با شرایط خلا و وکیوم مناسب در محیط خنک و تاریک و خشک مانند کابینت نگه داری کنید.

سخن آخر

مجموعه هواکروز تولید کننده انواع دستگاه های خشک کن حرارتی و فریزدرایر با آخرین تکنولوژی روز دنیا می باشد و برای آن دسته از افراد که قصد شروع کسب و کار خود را دارند با ارائه مشاوره کسب و کار و خرید دستگاه به هموطنان خود خدمت رسانی میکند.جهت دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن موجود در سایت تماس به شماره 09157673465 بگیرید. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید.

straw berry

2 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.